Strata tlaku v pneumatikách a jej 6 dôvodov

strata tlaku v pneumatikach titulka

Strata tlaku v pneumatikách je častý problém. Trápite sa aj vy otázkou, prečo vaše pneumatiky strácajú vzduch napriek tomu, že ste ich naplnili vzduchom a nejavia žiadne známky prepichnutia? Strata tlaku v pneumatikách je naozaj bežná.

Pneumatiky sú dôležité

Pneumatiky sú dôležité pri jazde, pomáhajú vám manévrovať v náročnom teréne a chránia vaše vozidlo pred poškodením. Náš článok sa zaoberá niektorými dôvodmi, ktorých príčinením je strata tlaku v pneumatikách. Neváhajte a pozrite si náš blog, kde nájdete mnohé ďalšie cenné rady.

strata tlaku v pneumatikach suv

Pričiny sú rôzne

Príčiny straty tlaku v pneumatikách môžu byť spôsobené rôznymi dôvodmi. Môže to byť spôsobené napríklad nesprávnym upevnením kolesa, znehodnotenými krytkami drieku ventilu, chýbajúcou krytkou drieku ventilu, problémami s ráfikom alebo niečím iným. Príčiny môžu byť rôzne. Pokles tlaku v pneumatikách môže spôsobiť aj chladné počasie. Ak zvažujete kúpu nových pneumatík, pozrite si našu ponuku na nicholtrackt.sk.

Strata tlaku v pneumatikách – 6 dôvodov

Po preskúmaní dôkladného zoznamu spôsobov, ako pneumatiky strácajú vzduch, sme si uvedomili, že existujú niektoré bežné príčiny, ktorým sa môžete vyhnúť.

1. Ventily sú poškodené

Ide o tú časť pneumatiky, ktorá udržiava vzduch v pneumatike a napĺňa pneumatiku vzduchom pomocou pumpy alebo kompresora. Ventil je vzduchotesný, takže by z neho nemal unikať vzduch. Avšak poškodené alebo opotrebované ventily môžu spôsobiť únik vzduchu z vašich pneumatík. Drieky ventilov sa môžu poškodiť napríklad čistiacou kefou a vekom.

2. Nízke teploty

Nižšie teploty môžu ovplyvniť tlak v pneumatikách tým, že vzduch, ktorý obklopuje pneumatiky, je menej hustý. Pri zmene teploty o 10 stupňov stratia pneumatiky 1 PSI tlaku. Tlak vzduchu v pneumatikách je možné meniť podľa potreby opätovným nahustením.

strata tlaku v pneumatikach zima

3. Poškodený ráfik

Na výrobu diskov sa zvyčajne používajú horčíkové alebo hliníkové diely. Časom môžu byť kolesá vystavené korózií vďaka vonkajším vplyvom, ako napríklad vlhkosti. Ak je vaša pneumatika namontovaná na skorodovanom ráfiku, môže sa stať, že bude nerovná a môže z nej unikať vzduch. Keďže pneumatiky sú pre funkciu automobilu vo všeobecnosti kľúčové, tento problém môže viesť k predčasným a nákladným opravám.

strata tlaku v pneumatikach poskodenie

4. Prepichnutie

Automobilu sa môže ľahko prepichnúť pneumatika, ak vozidlo prejde cez predmet s ostrou špicatou hranou, ako je napríklad sklo, kamene, skrutky alebo klince. Prepichnutie nemusí vždy pneumatiky vyfučať behom niekoľkých chvíľ. Môže spôsobiť veľmi pomalý únik vzduchu, vďaka ktorému si ani neuvedomíte, že ide o defekt.

5. Poškodenie pneumatík

Strata tlaku v pneumatikách môže byť zapričinená nárazmi do cestných prekážok a iných nerovností. Výmole a iné nerovnosti môžu nielen poškodiť odpruženie a zavesenie pneumatík, ale môžu poškodiť ráfik, čo môže spôsobiť pomalý únik.

6. Bežné opotrebovanie

Pri pravidelnej jazde sa behúň pneumatiky opotrebováva, čím sa pneumatiky stávajú náchylnými na nebezpečenstvá, ako je napríklad prepichnutie. Hoci bežné opotrebovanie sa nedá len tak zastaviť, môžete ho minimalizovať udržiavaním optimálneho tlaku v pneumatikách, geometriou kolies a otáčaním pneumatík.

Produkty Austone