4 jednoduché kroky na čistenie pneumatík

4 jednoduché kroky na čistenie pneumatík

Čas na čistenie pneumatík

Vyčistili ste auto od nečistôt a možno ste ho aj povysávali. Ale videli ste svoje pneumatiky? Nezabudli ste na čistenie pneumatík? Po všetkých tých cestách by mohli potrebovať dodatočnú starostlivosť aj oni – je čas na čistenie pneumatík. Našťastie si ich môžete vyčistiť jednoducho doma pomocou štyroch základných krokov.

Sprievodca domácim čistením pneumatík auta

Pri povrchovom čistení malých nečistôt na povrchu pneumatík, je potrebné dávať si pozor aj na ďalšie veci, ktoré by sa mohli skrývať pod nimi, ako napríklad praskliny a klince. Ak chcete pneumatiky svojho auta vyčistiť, postupujte podľa týchto štyroch jednoduchých krokov. Okrem toho budete vedieť posúdiť, či už možno nie je čas na nové pneumatiky.

Nové pneumatiky Austone

1. Prečítajte si, čo budete potrebovať na čistenie pneumatík a ich lesk

Ak chcete umyť pneumatiky, budete si musieť pripraviť vedro s mydlovou vodou, vybaviť sa dostatočným množstvom uterákov na vysušenie pneumatík a naozaj užitočný bude aj tlakový čistič a kefa s mäkkými štetinami. Na čistenie kolies môžete vyskúšať aj roztok octu a sódy.

2. Zbavte sa hrubých nečistôt

Pomocou tlakového čističa odstráňte nečistoty z ráfika. Dbajte na umytie z viacerých uhlov, aby vášmu oku nič neuniklo.

3. Pneumatiku dôkladne umyte a očistite

Opláchnite pneumatiku a potom ju dôkladne vydrhnite. Začnite na pneumatikách a skončite na diskoch, aby ste sa vyhli vyliatiu špiny z pneumatík na čistú plochu kolesa. Pomocou kefy vydrhnite pneumatiku teplou vodou a mydlom na riad (približne 1 polievková lyžica mydla na 4 litre vody). V prípade prilepenej špiny nechajte mydlovú zmes na pneumatike niekoľko minút, aby sa uvoľnila. Potom ju opäť opláchnite a vydrhnite.
Menšou kefou si poradíte s ťažšie prístupnými miestami na kolesách.

4. Naneste vosk

Ak chcete zvýrazniť lesk svojich pneumatík, nebojte sa aplikácie vosku. Naneste krémový alebo pastový vosk pomocou voskovacej rukavice a postupujte podľa pokynov na obale. Vosk naneste, potom ho na záver vyleštite handričkou a nechajte sa ohromiť tým krásnym pohľadom.

Prečo by ste mali čistiť pneumatiky?

Ak chcete, aby vaše auto vyzeralo dobre, mali by ste si svoje pneumatiky čistiť pravidelne. Čistenie pneumatík si vyžaduje viac pozornosti ako zvyšok vozidla, pretože práve pneumatiky sú neustále v kontakte s vozovkou a teda aj špinou.
Nečistoty a korózia môžu spôsobiť problémy s pneumatikami, ak ich nebudete udržiavať čisté. Čistenie pneumatík môže pomôcť odstrániť soľ, prach a nahromadený olej. Stačí raz za mesiac, a vaše auto bude roky vyzerať ako nové.

Najšetrnejší a najefektívnejší spôsob umývania pneumatík vášho auta je nechať ho umyť v komerčnej autoumyvárni. Sledovanie stavu vašich pneumatík je kľúčom k ich dlhšej životnosti a prevencii nešťastných udalostí. Ak vidíte nerovnomerné opotrebovanie alebo praskliny, znamená to, že je čas na výmenu pneumatík.